Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

25-lecie Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka"

Data publikacji: 2014-09-25, Data modyfikacji: 2014-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
   Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" w dniach 11 i 12 września br. obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Jest jedną z pierwszych organizacji pozarządowych, które powstały w Polsce po przemianach ustrojowych w 1989 roku.    Częścią jubileuszu fundacji była ogólnopolska konferencja, która odbyła się w czwartek 11 września w Poznaniu i była jednocześnie podsumowaniem realizowanego od 4 lat programu wspierającego ekonomię społeczną. Dzięki niemu powstało 35 Centrów Integracji Społecznej (w tym Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie), 18 spółdzielni socjalnych i 5 stowarzyszeń. Ich działanie pozwoliło powrócić na rynek pracy 1,3 tys. osób. "W CIS-ach bezrobotni zdobywają wiedzę, umiejętności i odwagę do powrotu do pracy i samodzielnego życia" – stwierdził prezes fundacji Tomasz Sadowski. "Barka" jest obecna w Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Grecji i Belgii, gdzie realizuje program "Powroty". Pozwala on wrócić do kraju bezdomnym emigrantom z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Z tej pomocy przez ostatnie 5 lat skorzystało ponad 7 tys. osób.

Pełna treść wiadomości na: http://lubaczow.com.pl/index.php5?id=4;17;1;1927
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola