Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II a i II b sprzątały świat !

Data publikacji: 2014-10-09, Data modyfikacji: 2014-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
            W piątek, 19 września, korzystając z pięknej pogody, klasa II a razem z klasą II b, pod opieką naszych wychowawców i pani A.Materniak wybrała się do nadleśnictwa Sikorówka, aby uczestniczyć w akcji ,,Sprzątanie Świata'' i posprzątać teren wyznaczony nam przez panów nadleśniczych. Pracując w pocie czoła przez 3 godziny zebraliśmy około 30 worków śmieci, wśród których były m.in.: -papierki i opakowania -częsci samochodowe -ubrania -buty -szkło -plastik i inne. Po pracy, w nagrodę za trud i zaangażowanie panowie leśniczy zaprosili nas na pieczoną kiełbaskę. Uczestniczyliśmy także w krótkiej lekcji biologii, którą w zastępstwie p. Wolanin prowadził pan leśniczy Banaś. Dowiedzieliśmy się jak obliczyć wiek drzewa, zobaczyliśmy prawie 4 miliony młodych sadzonek drzew, nowoczesne maszyny do ścinki i przewozu drzew. Po lekcji wróciliśmy do ogniska, gdzie pani Materniak cały czas trzymała pieczę nad naszymi kiełbaskami. Trochę zmęczeni, ale najedzeni i zadowoleni wróciliśmy autokarem do szkoły. To był miło, chociaż pracowicie, spędzony dzień!                                                                                                              Aldona Mudel i Jadzia Ważna z kl. II a

Pełna treść wiadomości na: 172 at http://www.pg2lubaczow.com.pl
pg2lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: pg2lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola