Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji: 2018-01-08, Data modyfikacji: 2018-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: Betlejemskie Światło Pokoju

W czwartek (4.01) na przejściu granicznym w Budomierzu przedstawicielom strony ukraińskiej przekazano Betlejemskie Światło Pokoju. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci władz samorządowych, duchowni obu obrządków, służby graniczne, młodzież i dorośli.

Światło zostało rozpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Polscy harcerze odebrali je od słowackich skautów w Sanktuarium na Krzeptówkach. Światło przez całe święta rozświetlało wnętrza katolickich domów niosąc hasło „W Tobie jest światło”. Teraz trafi na wigilijną wieczerzę do domów ukraińskich, gdzie wniesie radość i nadzieję. 4 stycznia uroczyście odebrali je mieszkańcy Ukrainy.

W przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych, duchowni, harcerze, dzieci i młodzież, a także mieszkańcy obu państw. Lubaczów reprezentowali Burmistrz Krzysztof Szpyt i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Hadel.

„Jesteśmy na granicy, granicy, która łączy dwa kraje, ale też dzieli. Życzę nam, żeby jak najmniej nas dzieliło, żebyśmy wszystkie podziały przezwyciężali i żebyśmy coraz bardziej się do siebie zbliżali” – mówił Burmistrz Krzysztof Szpyt.

UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola