Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: Budżet obywatelski

Data publikacji: 2017-11-13, Data modyfikacji: 2017-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: Budżet obywatelski

27 października Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego podliczyła głosy oddane przez mieszkańców Lubaczowa na zakwalifikowane projekty do Budżetu Obywatelskiego 2018. W głosowaniu oddano 758 głosów.

Największym poparciem mieszkańców cieszył się projekt pn. "Likwidacja barier architektonicznych na Lubaczowskim cmentarzu", który uzyskał 128 głosów. Zadanie zostanie zrealizowane na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Kościuszki. Do realizacji w roku 2018 zostały wybrane również zadania na ulicy Jagiełły, gdzie zostanie przebudowana nawierzchnia chodnika i parkingu, Gmina Miejska zrealizuje również budowy dróg pieszo-jezdnych przy ul. Sadowej i Obrońców Lubaczowa, a także przejście dla pieszych wraz z oświetleniem na terenie po byłym przedszkolu na ulicy Mickiewicza.

Do realizacji nie zakwalifikowały się trzy projekty, nr 4, 7 i 9. Uznania w oczach głosujących nie zdobył remont drogi wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy, Strefa Cienia na Lubaczowskim Rynku i Budowa przejścia dla pieszych i modernizacja istniejącego chodnika na ul. Krasińskiego.

UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola