Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: Festiwal „Lubaczów lat minionych”

Data publikacji: 2018-11-20, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: Festiwal „Lubaczów lat minionych”

21 listopada rozpocznie się Festiwal „Lubaczów lat minionych” - wydarzenie prezentujące historię i kulturę naszego miasta.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach projektu „Na tropie własnej tożsamości kulturowej” realizowanego przez Miejski Dom Kultury we współpracy z Gminą Miejską Lubaczów. W ramach festiwalu 21 listopada o godzinie 16.30 odbędzie się spektakl „Lubaczów moja mała ojczyzna” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Spektakl będzie stanowił opowieść o tym, jak wyglądało życie w Lubaczowie na przestrzeni lat. Tego dnia odbędzie się także wystawa fotografii i pocztówek przedstawiających Lubaczów z różnych okresów XX wieku oraz prezentacja zdjęć podsumowujących działania zrealizowane do tej pory w ramach projektu „Na tropie własnej tożsamości kulturowej”.

Kolejnym wydarzeniem zaplanowanym w ramach Festiwalu będzie Dancing międzypokoleniowy w rytmie muzyki z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych, który odbędzie się 23 listopada w małej sali gimnastycznej SP 2. Ideą Dancingu jest łączenie pokoleń oraz przełamywanie stereotypów związanych z wiekiem. Ponadto wydarzenie ma zachęcić i zainspirować do spojrzenia na historię ostatnich dekad z nieco innej perspektywy – przez pryzmat zmieniającej się mody i stylów muzycznych oraz dać możliwość spędzenia dobrze czasu. Podczas wydarzenia zagra na żywo Zespół Majewski Band. Przewidziany jest także poczęstunek. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 21.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują jednak stroje z minionych dekad, ponieważ ramach Dancingu zorganizowany zostanie konkurs stylizacji.

Projekt „Na tropie własnej tożsamości kulturowej” ma przybliżyć mieszkańcom Lubaczowa historię naszego regionu oraz pokazać jak w ciekawy i interdyscyplinarny sposób można przedstawić miejsca oraz wydarzenia z przeszłości i pielęgnować pamięć o nich. Projekt ma również zwiększyć świadomość historyczną wśród mieszkańców Lubaczowa.

Program:

21 listopada godz. 16.30, hala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2, spektakl „Lubaczów moja mała ojczyzna” oraz wystawa fotografii i pocztówek
23 listopada godz. 17.00, mała sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2, Wspomnień czar – dancing międzypokoleniowy


Projekt „Na tropie własnej tożsamości kulturowej” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Festiwal "Lubaczów lat minionych" jest jednym z punktów programu tegorocznych Dni Seniora w Lubaczowie.

UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola