Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: LOWE – jest zainteresowanie

Data publikacji: 2018-03-12, Data modyfikacji: 2018-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: LOWE – jest zainteresowanie

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Szkole Podstawowej Nr 2 kontynuuje swoją działalność, obejmując swoim zasięgiem coraz więcej osób dorosłych z terenu powiatu lubaczowskiego. 

Ponad 200 osób zapisało się na różnorakie formy doskonalenia, podnoszące kompetencje kluczowe: umiejętność porozumiewania się w językach narodowym i obcych, zdolności matematyczne, naukowo – techniczne i informatyczne, rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości, a także świadomości i ekspresji kulturalnej. 
W nowym roku do projektu przyłączyli się lubaczowscy seniorzy, którzy rozpoczęli naukę języka angielskiego i niemieckiego, biorą udział także w zajęciach warsztatowych rozwijających ekspresję i świadomość kulturalną. 

Trzeba podkreślić, że mieszkańcy Lubaczowa i okolic sumiennie podchodzą do zajęć (co pokazuje wysoka frekwencja i aktywność), biorą aktywny udział w warsztatach, grupach dyskusyjnych, ale także pracują w domu – uczestnicy zajęć języka angielskiego dla zaawansowanych rozwiązują dodatkowe zadania na platformie internetowej, pozostałe grupy z języków obcych wykonują dodatkowe ćwiczenia. 

Wzrasta świadomość tego, jak ważna dla rozwoju społeczeństwa jest idea LLL – Long Life Learning, czyli uczenia się przez całe życie. Celem projektu jest nie tylko podniesienie czy nabycie określonych kompetencji kluczowych, ale również wykształcenia nawyku uczenia się, poszukiwania rozwiązań, nowych umiejętności i zdolności. 

UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola