Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: MDK zainaugurował Nowy Rok

Data publikacji: 2018-01-17, Data modyfikacji: 2018-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: MDK zainaugurował Nowy Rok

Mali i ci nieco więksi artyści z Miejskiego Domu Kultury tradycyjnie, na początku stycznia rozpoczęli Nowy Rok Koncertem Noworocznym. 13 stycznia na scenie zaprezentowały się osoby działające w instytucji, a gwiazdą wieczoru była Olga Szomańska.

Podczas otwarcia czternastego Koncertu Noworocznego życzenia złożyli Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Andrzej Kindrat, Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra i Burmistrz Krzysztof Szpyt. W Nowy Rok artystyczny widzów wprowadzili Teatr Małych Form – grupa dziecięca, Kabaret „Bomb-le”, Małgorzata Stopyra, Laura Bogusławska, Oskar Mazur, Karolina Zygarlicka, Wiktoria Nicpoń, zespół taneczny „Niebo” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lubaczowianie”. 

W tym roku obok młodych artystów z koncertem „Kolędowa” wystąpiła Olga Szomańska. Artystka wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika.

W MDK Koncerty Noworoczne organizowane są od 2004 roku. Główną ideą jego powstania było stworzenie wydarzenia, które opierać się ma na bazie występów zespołów i grup artystycznych MDK oraz zaproszonego gościa. Koncert jest podsumowaniem pracy sekcji działających w placówce, ma także ukazać efekty pracy z dziećmi i młodzieżą wprowadzając jednocześnie w świąteczny nastrój poprzez śpiew i występy artystyczne.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola