Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów - Niemirów. Członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich - Oddział Lubaczów, porządkowali opuszczone polskie groby w Niemirowie

Data publikacji: 2017-04-14, Data modyfikacji: 2017-04-22
A A AWydrukDrukuj  
 
   W  czwartek 6.04.2017r. pomimo niesprzyjającej aury, do Niemirowa w obwodzie lwowskim na Ukrainie wyjechała grupa około 40 członków nowopowstałego lubaczowskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, w celu uprzątnięcia polskich grobów na cmentarzu w tej miejscowości.

Pełna treść wiadomości na: lubaczow.com.pl/index.php?id=4;17;1;2981
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola