Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: PGNiG odkrywa kolejne złoże gazu

Data publikacji: 2018-02-28, Data modyfikacji: 2018-02-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: PGNiG odkrywa kolejne złoże gazu

Jak informuje PGNiG w okolicach Lubaczowa na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów odkryto nowe złoże gazu. Ze wstępnych analiz wynika, że zdolności wydobywcze kształtować się będą na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie. 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. odkryło nowe wielo horyzontowe złoże gazu ziemnego na głębokości 700 m stosując metodę sejsmiczną 3D pozwalającą na bardzo dokładne określenie budowy geologicznej potencjalnego obszaru zalegania złóż. Prace poszukiwawczo-rozpoznawcze prowadzone w gminie Cieszanów w powiecie lubaczowskim są aktualnie na etapie prób złożowych - otwór poszukiwawczy Nowe Sioło-1.Wstępne zdolności wydobywcze szacowane są na poziomie 20 mln m3 gazu rocznie. Analiza końcowych pomiarów geofizycznych wskazuje na obecność kilku horyzontów gazonośnych (horyzonty gazonośne - warstwy skał zbiornikowych nasycone węglowodorami (ropą naftową lub gazem ziemnym). W złożu może występować od jednego do kilkunastu lub więcej horyzontów ropo/gazonośnych.).

„To kolejne w ostatnim czasie odkrycie na Podkarpaciu. Z dużym powodzeniem stosujemy tam nowe metody poszukiwań – mówi Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA. – Planujemy w tym rejonie jeszcze dwa otwory poszukiwawcze i dopiero wtedy będziemy mogli określić potencjał zasobowy. Pozwoli nam to także na opracowanie strategii zagospodarowania tych płytko zalegających horyzontów gazowych” – dodaje.

Nowe odkrycie leży na północ od złoża gazu ziemnego Lubaczów i na południowy wschód od złoża gazu ziemnego Lubliniec-Cieszanów. PGNiG ma wyłączność na prowadzenie prac poszukiwawczo-rozpoznawczych na terenie tej koncesji

PGNiG / UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola