Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ochotnicze Straże Pożarne na Ziemi Lubaczowskiej

Data publikacji: 2018-09-07, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ukazało się kolejne wydawnictwo przygotowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Tym razem bogato ilustrowany album opisuje 150-letnią działalność Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu lubaczowskiego. Publikacja jest wyjątkowa, bo jest pierwszą, zawierającą historie i dane wszystkich jednostek OSP z powiatu lubaczowskiego. Jej współautorami są z resztą sami strażacy- Zarządy i działacze jednostek OSP, […] Artykuł Ochotnicze Straże Pożarne na Ziemi Lubaczowskiej pochodzi z serwisu Powiat Lubaczowski.

Pełna treść wiadomości na: powiatlubaczowski.pl/?p=10421
powiatlubaczowski.pl, Źródło artykułu: powiatlubaczowski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola