Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poświęcenie cmentarza w Podlesiu

Data publikacji: 2014-09-22, Data modyfikacji: 2014-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
    „O wielkości społeczeństwa świadczy nie tylko poziom dobrobytu jego członków ale także ich szacunek do przeszłości i dbałość o dorobek materialny i kulturowy poprzednich pokoleń. Świadomość tego daje piękne owoce w postaci ugruntowania własnej tożsamości w teraźniejszości - w odniesieniu do historii swoich przodków oraz budowania przyszłości na fundamencie wielowiekowej bogatej tradycji” – słowa Wójta Gminy Lubaczów – Wiesława Kapla najlepiej wyrażają przesłanie wieloletnich działań samorządu gminnego i partnerów z Niemiec na rzecz renowacji kulturowego dziedzictwa po byłych kolonistach niemieckich.

Pełna treść wiadomości na: http://lubaczow.com.pl/index.php5?id=4;17;1;1922
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola