Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Śladami gen. Dąbka”

Data publikacji: 2014-09-29, Data modyfikacji: 2014-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
    27 września to kolejny dzień obchodów upamiętniających 75 rocznicę śmierci gen. Stanisława Dąbka. W tym dniu o godz. 10.00 odbyła się wycieczka delegacji szkół z terenu Miasta i Gminy Lubaczów do miejsc związanych z jego osobą. Na zaproszenie przybyła także 4-osobowa grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. płk. Stanisława Dąbka z Niska na czele z panią dyrektor Beatą Żak. Trasa wycieczki to: dom gen. Stanisława Dąbka w Dąbkowie, tablica pamiątkowa pod Ratuszem w Lubaczowie, grób rodziców generała na cmentarzu komunalnym oraz koszary wojskowe w Lubaczowie. Następnie grupa udała się do Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, gdzie obok szkoły została odsłonięta tablica na pamiątkę posadzenia w 1938 r. dębów przez płk. Stanisława Dąbka. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, samorządowcy, uczniowie oraz goście.

Pełna treść wiadomości na: http://lubaczow.com.pl/index.php5?id=4;17;1;1931
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola