Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W hołdzie generałowi Stanisławowi Dąbkowi

Data publikacji: 2014-09-26, Data modyfikacji: 2014-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
    W ramach obchodów 75 rocznicy śmierci gen. Stanisława Dąbka 25 września 2014 r. w miejscowości Dąbków w czwartkowe popołudnie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne. Rozpoczęła je msza św. w kościele p.w. Serca Jezusa w Dąbkowie, którą odprawił ks. kanonik Andrzej Stopyra. Po mszy św. udano się na dziedziniec kościoła, gdzie dokonano aktu poświęcenia miejsca pod pomnik-obelisk, na którym umieszczone zostaną trzy tablice pamiątkowe: pierwsza nawiązująca do postaci gen. Stanisława Dąbka, druga ku czci ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów z miejscowości Dąbków i Opaka, trzecia nawiązywać będzie do ofiar represji sowieckich i niemieckich oraz poległych w czasie II wojny światowej.

Pełna treść wiadomości na: http://lubaczow.com.pl/index.php5?id=4;17;1;1929
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola