Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zajęcia otwarte z języka niemieckiego

Data publikacji: 2014-12-04, Data modyfikacji: 2014-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
                                           W ubiegły wtorek - 2.12.2014 odwiedzili nas niecodzienni goście. Przedszkolaki z sąsiedniego Miejskiego Przedszkola nr 3 uczestniczyły w lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez panią Kamilą Antonik- Brzyską. Lekcja była przeprowadzona w klasie 2 a. Tematem jej było przypomnienie słownictwaz bieżącego działu- „Części ciała”. Na początku lekcji dzieci poznały niemieckie słówka, których nauczyli ich starsi koledzy. Później wszyscy razem zatańczyliw rytm piosenki „Der Bauch tanzt”. Zabawa polegała na pokazywaniu części ciała i tańczeniu w rytm muzyki. Następnie dzieci wykonały ćwiczenie na kartach pracy.  W wykonaniu tego zadania niezbędna była również pomoc starszych kolegów. Po zakończeniu ćwiczenia dzieci nauczyły się piosenki „Kopf und Schulter”. Przy tańcu i pokazywaniu na części ciała było bardzo dużo śmiechu. Na koniec zajęć czekała na dzieci słodka nagroda za wzorową pracę na lekcji.        Drugą częścią wizyty przedszkolaków było zwiedzanie gimnazjum. Odwiedziły pracownię języka angielskiego, gdzie przywitały się z pilnie pracującymi trzecioklasistami. W pracowni matematycznej widziały wielkie przybory matematyczne i modele figur geometrycznych. Odwiedziły również pracownię chemiczną w której akurat było przeprowadzane doświadczenieze strzelającymi iskrami. W sali biologicznej zobaczyły chomika i rybki ze szkolnej hodowli. Na koniec spaceru mogły zużyć resztę energii i pobiegaćw hali sportowej.        Mamy nadzieję, że niedługo przedszkolaki odwiedzą nas znowu,a w przyszłości – już jako gimnazjaliści-  z takim samym zapałem jak w czasie szkolnych zajęć będą się uczyć języka niemieckiego, który jest przecież językiem naszych sąsiadów.   K. Antonik- Brzyska  

Pełna treść wiadomości na: 179 at http://www.pg2lubaczow.com.pl
pg2lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: pg2lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola