Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończyły się prace konserwatorskie przy renowacji zabytkowych nagrobków w gminie Lubaczów

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2017-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
   We wrześniu br. zakończono prace konserwatorskie przy nagrobkach rodziny Rosnowskich, Białkowskich i nagrobku Elżbiety z Królikiewiczów Koszowskiej znajdujących się na terenie cmentarza w Krowicy Samej. W ramach prac konserwatorskich m.in. wydobyto kamienne podstawy nagrobków spod powierzchni gruntu; wykonano betonowe fundamenty; uzupełniono ubytki wapieniem bruśnieńskim, scalono uszkodzone elementy nagrobków oraz zabezpieczono je przez nałożenie specjalnych warstw preparatów ochronnych. Całkowity koszt prac konserwatorskich wyniósł 14 000 zł, z czego 7 000 zł pochodziło z dofinansowania Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, zaś pozostałe 7 000 zł stanowił wkład własny Gminy Lubaczów.

Pełna treść wiadomości na: lubaczow.com.pl/index.php?id=4;17;1;3188
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola