Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zasłużony dla turystyki

Data publikacji: 2014-09-22, Data modyfikacji: 2014-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
    18 września br. obchodzony był w Warszawie Światowy Dzień Turystyki, ".... to dzień szczególny, w którym każdy kto jest i czuje się związany z tą branżą, ma swoje święto. To idealny moment, aby zgromadzić przedstawicieli środowiska turystycznego w jednym miejscu i wspólnie świętować długoletnią współpracę na rzecz turystyki" - powiedział Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystki. Z tej okazji wręczył on odznaki "Zasłużony dla turystyki" osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju i promocji polskiej turystyki. Wśród odznaczonych znalazł się Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel za realizację projektów z zakresu turystyki finansowanych ze środków UE, pomysłodawca powstania Kresowej Osady w Baszni Dolnej, popularyzator turystyki województwa podkarpackiego. Należy również wspomnieć, ze ubiegłym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki organizowanych przez samorząd Województwa Podkarpackiego we współpracy z Gminą Lubaczów w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej Pan Wójt został uhonorowany statuetką Marszałka Województwa Podkarpackiego „Za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji”.

Pełna treść wiadomości na: http://lubaczow.com.pl/index.php5?id=4;17;1;1920
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola