Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zespół "Ale Cantare" z główną nagrodą VII...

Data dodania: 2018-10-15
W lubaczowskim Sanktuarium w niedzielę już 7 raz chóry z Podkarpacia i Lubelszczyzny wyśpiewały chwałę Maryi podczas VII Regionalnego Przeglądu Chórów „Pieśni Mary... więcej »
 
 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU ustnym nieograniczonym na...

Data dodania: 2018-10-12
Zarząd Powiatu w Lubaczowie działając na podstawie art. 38 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn. zm.) oraz rozporządzen... więcej »
 
 

Obwieszczenie

Data dodania: 2018-10-10
Dyrektor RZGW w Rzeszowie zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia dla Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, pozwolenia wodnoprawnego na usługi wodne w zakresi... więcej »
 
 

Inwestycje w powiecie w kadencji 2014-2018

Data dodania: 2018-10-10
W latach 2014-2018 w Powiecie Lubaczowskim zrealizowano inwestycje za prawie 53 mln zł. Na przebudowy i remonty dróg powiatowych Samorząd Powiatu wydał prawie 41 mln, dzięki czemu wyremontowano ponad 73 ... więcej »
 
 

XLI Sesja Rady Powiatu w Lubaczowie

Data dodania: 2018-10-10
 Uprzejmie zapraszam na XLI Sesję Rady Powiatu w Lubaczowie, która odbędzie się w dniu 18 października 2018r. godz. 10:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, w sali narad nr 13, ... więcej »
 
 

XX Podsumowanie współzawodnictwa sportowego...

Data dodania: 2018-10-09
W miniony  piątek 5 października br. w auli Zespołu Szkół w Oleszycach przedstawione zostały wyniki współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu lubaczowskiego za ... więcej »
 
 

Uniwersytet Podkarpacki /Ukraina/ szuka partnerów...

Data dodania: 2018-10-04
Uniwersytet Podkarpacki /Ukraina/ poszukuje polskich partnerów do realizacji szeregu projektów w ramach Programu ENI PBU 2020.: utworzenia Centrum Informacji i Turystyki w Bystrzycy, utworzenia Centrum Konserwacji&nb... więcej »
 
 

VII edycja Programu Stypendialnego

Data dodania: 2018-10-01
Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie informuje o naborze wniosków stypendialnych w ramach VII edycji Programu Sty... więcej »
 
 

"Lekcje z ZUS"

Data dodania: 2018-09-25
Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszam do udziału w V edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który adresowany jest do nauczycieli i uczniów liceów, techn... więcej »
 
 

VII Regionalny Przegląd Chórów "Pieśni Maryjne"

Data dodania: 2018-09-25
Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zapraszają do udziału w VII Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 68
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola