Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Długoletnie starania opłaciły się - Polska Siarka Sp. z.o.o. z koncesją na wydobycie surowca.

Data publikacji: 2017-07-21, Data modyfikacji: 2017-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 
   Informujemy naszych mieszkańców, że w dniu 7 lipca 2017 r. Minister Środowiska wydał koncesję dla Polskiej Siarki Sp. z.o.o. na wydobycie siarki rodzimej ze złoża „ Basznia.”     Uzyskanie tego dokumentu pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych, instalacyjnych oraz górniczych. Kopalnia siarki jest nie tylko jedną z najważniejszych inwestycji w gminie Lubaczów ale również będzie największym zakładem produkcyjnym w gminie i jednym z najważniejszych w powiecie lubaczowskim. Nowe miejsca pracy, wpływy z podatków i opłat do budżetu gminy to tylko nieliczne korzyści. Na współpracy z kopalnią skorzystają również lokalni przedsiębiorcy np. poprzez świadczenie usług wykonawczych.    Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu nastąpi w dniu 3 sierpnia 2017 r., a budowa potrwa od 6 – 8 miesięcy.

Pełna treść wiadomości na: lubaczow.com.pl/index.php?id=4;17;1;3090
lubaczow.com.pl, Źródło artykułu: lubaczow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola