Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Flash Mob Folkowisko Lubaczów HD

 
Jako Stowarzyszenie Folkowisko staramy się działać na prowincji, czyli tam gdzie się zwykle nic nie dzieje, próbujemy wychodzić z kultura do ludzi, ożywiać na folkowo małomiasteczkową przestrzeń publiczną, zachęcać ludzi do działania. Unikamy czterech ścian instytucji i standardowych imprez. Niech dowodem na to będzie flash mob, który zorganizowaliśmy w dzień targowy w niewielkim podkarpackim miasteczku Lubaczowie. Skrzyknęliśmy się w internecie poprzez portale społecznościowe na wspólne tańczenie poloneza, próbując zaskoczyć przechodniów zarazem staraliśmy się podkreślić ludowe korzenie tego tańca zwanego na wsiach -- chodzonym. Żeby mocniej wstrząsnąć targowiskiem połączyliśmy również tradycję z nowoczesnością, kulturę z popkulturą. Wyszła z tego piękna, pozytywna i bardzo kolorowa akcja. Przekonajcie się sami.

 


Stowarzyszenie Folkowisko
 
Data pliku video: 2014-05-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola