Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubaczów: 30-lecie „Canzone”

Data publikacji: 2018-01-08, Data modyfikacji: 2018-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Lubaczów: 30-lecie „Canzone”

28 grudnia w Konkatedrze odbył się uroczysty koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone”. Występ przygotowany został z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej grupy.

Podczas koncertu usłyszeć można było największe dzieła, jakie wykonywali chórzyści podczas 30-letniej pracy. Wykonane zostały najpiękniejsze utwory kompozytorów minionych epok, pieśni okolicznościowe, spiritual gospels oraz muzyki współczesnej. Dla licznie zgromadzonej publiczności zespół wystąpił w obecnym składzie, który wsparty został przez absolwentów.

„Patrząc na ten skład dzisiaj można powiedzieć, że przez szeregi Chóru przewinęło się masę osób. To oni zaczynali realizować swoje pasje w szeregach chóru „Canzone”. To dzięki Wam nasze uroczystości państwowe, religijne i patriotyczne mają wspaniałą oprawę. Dziękujemy Wam za to, co do tej pory robiliście, w jaki sposób umilaliście nam różne uroczystości, że mogliśmy obcować z pięknem Waszego śpiewu i myślę, że jeszcze niejeden raz będziemy tego doświadczać, ponieważ, wciąż młodzi ludzie zasilają szeregi tego Chóru” – mówił Burmistrz Krzysztof Szpyt.
 
Życzenia złożyli także starosta Józef Michalik, dziekan ks. Andrzej Stopyra i dyrygent chóru "Camerata" z Soniny Ewa Drewniak.

Chór Młodzieżowy „Canzone” powstał w 1987 roku. Założycielem i dyrygentem od samego początku jest Andrzej Kindrat, a długoletnim prezesem - Krzysztof Szczepański. Repertuar zespołu jest ogromny: od muzyki kompozytorów minionych epok, pieśni ludowych, patriotycznych, okolicznościowych, spiritual gospels, poprzez fragmenty musicali i pieśni różnych narodów, aż po muzykę współczesną. 

Pierwszymi znaczącymi wydarzeniami w historii Chóru były: uświetnienie śpiewem Kongresu Eucharystycznego w Lubaczowie w 1987 roku oraz wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie w 1991 roku. Zespół nagrał wraz z muzykami Filharmonii Rzeszowskiej hymn na X Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych w Rzeszowie, pieśń finałową oraz stworzył oprawę wokalną koncertu galowego. W swoim dorobku zgromadził liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach i festiwalach na terenie całego kraju (m.in. w Przemyślu, Tarnowie, Myślenicach, Bydgoszczy, Rzeszowie i Lublinie). Koncertował we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Nagrywał dla Radia Rzeszów i TVP SA. Wydał własne kasety. Na co dzień Chór bierze udział w uroczystościach państwowych, religijnych i kulturalnych na terenie miasta.

UM Lubaczów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubaczowski

  Powiat lubaczowski - Powiat na Podkarpaciu z siedzibą w Lubaczowie. W jego skład wchodzą gminy Cieszanów, Narol, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Stary Dzików, Wielkie Oczy oraz miasta Lubaczów, Cieszanów, Narol i Oleszyce. Powiat przynależy do Roztocza i Kotliny Sandomierskiej.

  Turyści głównie są zafascynowani Roztoczem i występującym w nim przełomem w Tanwi, który tworzy szumy – czyli inaczej nazwane wapienne progi. Warto wspomnieć o kilku cerkwiach (np. w Starych Oleszycach, Woli Wielkiej, Radrużu) , których architektura zachwyciła niejednego podróżnika. Oprócz tego znajdziemy tam takie niezwykłe miejsca, jak Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Rezerwat Jedlina i wiele, wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola